Utorak, 14.08.2018.

Republika Hrvatska darovala Općini Baška Voda nekretnine vrijedne 4.810.000,00 kuna

Vlada Republike Hrvatske na svojoj sjednici održanoj 4. svibnja 2018. godine, donijela je Odluku o darovanja nekretnina   Općini Baška Voda u svrhu uređenja i privođenja gospodarskoj svrsi.

Nekretnine u Bastu, ukupne površine 8318 m2   u vlasništvu Republike Hrvatske, koje su u naravi bile eksploatacijsko polje tehničko-građevnog kamena „Bast“ darovane su Općini Baška Voda po zahtjevu Općine, a u svrhu uređenja i privođena gospodarskoj osnovi.
Tržišna vrijednost nekretnina iznosi 4.810.000,00 kuna, a Općina Baška Voda se obvezuje u roku od 5 godina od dana sklapanja ugovora darovane nekretnine, iste privesti namjeni.
Temeljem ove odluke Josko Roščić,  načelnik Općine Baška Voda i Goran Marić,  ministar državne imovine sklopili su ugovor o darovanju