Petak, 18.01.2019.

Općinsko vijeće Baška Voda na 12. sjednici koja će se održati 23. siječnja 2019. godine odlučuje o visini paušalnog poreza po krevetu za iznajmljivače na području Općine Baška Voda

Dana   23. siječnja 2019. godine  u  prostorijama zgrade Lučice  u Baškoj Vodi održat će se  12.  sjednica Općinskog vijeća Baška Voda.

Na dnevnom redu sjednice nalazi se i  akutalni  prijedlog  Odluke o visini paušalnog  poreza po krevetu odnosno smještajnoj jedinici u kampu na području Općine Baška Voda.

Odluka se donosi iz razloga što je na  10. sjednici  Hrvatskog sabora, održanoj dana  21. studenoga 2018. godine, izglasan  novi Zakonu o izmjenama i dopunama Zakona o porezu na dohodak.
Sukladno članku 30., Zakona, predstavnička tijela jedinica lokalne samouprave obvezna su za 2019. godinu donijeti odluke iz članka 17. ovoga Zakona kojima će se propisati visina paušalnog poreza po krevetu odnosno po smještajnoj jedinici u kampu do 31. siječnja 2019. godine te iste dostaviti Poreznoj upravi najkasnije do 15. veljače 2019. godine.

Donesena odluka se primjenjuju sve do donošenja nove odluke sukladno članku 17. ovoga Zakona.
Ako Općinsko vijeće Baška Voda ne donese odluku u propisanom roku, visina paušalnog poreza po krevetu odnosno po smještajnoj jedinici u kampu, određuje se u iznosu od 750,00 kuna.
Jedinice lokalne samouprave imaju  mogućnost odrediti paušalni iznos poreza u rasponu od 150,00 do 1.500,00 kuna po krevetu.

Općinski načelnik predlaže  Općinskom vijeću Baška Voda ne opterećivati  iznajmljivače dodatnim nametima poreza povećavanjem iznosa poreza na području Općine Baška Voda, te predlaže da se   utvrdi  visina paušalnog poreza po krevetu odnosno po smještajnoj jedinici u kampu u istim  iznosima koji su i do sada bili utvrđeni.

Dnevni red 12. sjednice Općinskog vijeća