Najava za proslavu blagdana Sv.Nikole.

06. prosinca slavi se Sveti Nikola, putnik, zaštitnik pomoraca, putnika i djece, zaštitnik Baške Vode. Tradicionalna proslava započeti će budnicom Općinske glazbe Baška Voda, nakon koje ide procesija s kipom zaštitnika od crkve Sv Nikole do centra mjesta, uz blagoslov brodova i Svetu misu uveličanu nastupom crkvenog zbora.

Kip Sv Nikole nekoć su nosili kapetani,a danas ga nose baškovođani obućeni u mornarske odore kako bi sačuvali tradiciju.

U Baškoj Vodi je 1998. upravo povodom blagdana Sv. Nikole postavljen brončani kip visine 2,5 m, a djelo je akademskog kipara Mladena Mikulina iz Velike Gorice. Uzdignutom rukom brončanoga kipa sv. Nikola blagoslivlja sve koji dolaze u Bašku Vodu.

Svečanost se nastavlja druženjem uz besplatnu zakusku poput ukusnog bakalara kojeg će i ove godine spremiti vrijedni članovi NK Uranije.

U večernjim satima povodom blagdana u caffe baru Bava uživajte u večeri NK Uranije uz muziku uživo-Roso band.